Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tesisleri
SOSYAL TESİSİMİZE HOŞGELDİNİZ

Konaklama ve Mesafeli Satış Sözleşmesi

SÖZLEŞME

 

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi olarak anılacak olan adres Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi Sosyal Tesis ; ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı (kati) olduğunu, https://sosyaltesis.ibu.edu.tr/ internet sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:

1.SÖZLEŞME KONUSU


1.1. İşbu sözleşme uyarınca Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi, Müşterinin talebi üzerine Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisinde konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ilerde ‘Hizmet’ olarak anılacak).
Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi olarak anılacak olan adres Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi Sosyal Tesis; ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı (kati) olduğunu, https://sosyaltesis.ibu.edu.tr/  internet sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:

SÖZLEŞME KONUSU

1.1. İşbu sözleşme uyarınca Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi, Müşterinin talebi üzerine Sosyal Tesiste konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ilerde ‘Hizmet’ olarak anılacak).
1.2. İşbu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte Müşteri; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisinde konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit edecektir.
1.3. İşbu sözleşme akdedildiği andan itibaren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi, Müşterinin talebini teyit edecektir.

2. KONAKLAMA REZERVASYONUNUN ŞEKLİ

2.1. https://sosyaltesis.ibu.edu.tr/ internet sayfasındaki rezervasyon sistemi kullanılarak rezervasyon gerçekleştirilir.
2.2. Müşteri talebini fesih etmek veya herhangi bir değişiklik yapmak istediği durumda (374) 253-4020 telefon numarasından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisinin Rezervasyon Ofisine başvurabilir veya sosyaltesis@ibu.edu.tr adresine e-mail göndererek değişiklik yapılmak istenen tarihi belirterek değişiklik talebinde bulunabilir.
2.3. Rezervasyon değişikliği (kişi sayısı, oda tipi) değişiklik, talep edildiği günün şartlarına uygun kota fiyatlarından yapılacaktır.
2.4. İşbu sözleşme ile Müşteri, kayıt sırasında özel indirimin uygulandığı dönemdeki rezervasyonda herhangi bir sebepten dolayı değişiklik yaptığı/yapmak istediği takdirde rezervasyonun, söz konusu rezervasyon değişiklik talebinin teyit edildiği tarih sırasında uygulanan fiyatları göz önünde bulundurarak yapılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.5. Çocuklar için indirim ebeveynleriyle aynı odada kalmaları halinde uygulanacaktır. Rezervasyon kaydı sırasında, Müşteri tarafından bildirilen çocuğun yaşı dikkate alınacaktır. Çocuğun yaşının Rezervasyon kaydı sırasında yetkili şahıs tarafından talep edildiği kimlikte belirtilen yaştan farklı olduğu tespit edildiği halde rezervasyonda gereken değişiklikler yapılıp bundan doğacak ücret farkını Müşteri karşılayacaktır.

3.ÖDEME ŞEKLİ

3.1. Müşteri, Online rezervasyon sistemi aracığıyla kredi kartıyla yapılan ödemeler sırasında kendi kredi kartı bilgilerini sisteme girecektir.
3.2. Müşteri rezervasyon ödemesini kredi kartı ile tek çekim veya anlaşmalı bankaların uyguladığı taksit seçeneklerine göre yapabilecektir. Müşteri taksitli ödemeyi seçmesi durumunda Taksit seçeneklerinde oluşan vade farkını peşinen Kabul etmiş sayılır.
3.3. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi, kredi kartı bilgilerinin ve bilgilerin sunulduğu sistemin, bilgilerin herhangi durumda ve herhangi şekilde görünmesini veya kopyalanmasını engelleyen özel bir güvenlik sisteminin koruması altında olduğunu kabul ve beyan eder. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi, aynı zamanda, zarar verici programlar ve Müşterinin bilgisayarından kaynaklanan buna benzer program sistemleri ve müşterinin dikkatsizliği sebebiyle, bilgi, belge ve sırların üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi dolayısı ile meydana gelen zararı karşılamayacak ve bundan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.
3.4. Müşteri ödeme belgesini Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisinden teslim alacaktır.

3.5. Tesislerde, 0-6 yaş çocuk ücretsizdir. 7 yaş üzeri yetişkin ücretine tabidir.4.ÖDEMENİN İADE ŞEKLİ

4.1. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesis Yönetim Kurulu 12.12.2022 tarihli kararında; Konaklama ücreti nakit olarak kredi kartı ile veya kurumun banka hesabını kullanarak peşin olarak tahsil edilir. Konaklama tarihinden 5 gün öncesine kadar konaklama rezervasyonlarını iptal ettirenlere peşin yatırdıkları ücretin tamamı iade edilir. Rezervasyonlarını konaklama tarihine 5 günden daha az süre kalınan dönem içinde iptal ettirenlere ise peşin yatırdıkları ücret %20 kesinti yapılmak suretiyle müşterinin ibraz edeceği banka hesabına iade edilir. Konaklama belirtilen çıkış tarihinden önce sonlandırılmak istendiğinde en geç 11:00' a kadar kuruma bilgi vermek kaydıyla peşin alınan konaklama ücretinin konaklanmayacak günlere ait kısmı %20 kesintili olarak müşterinin ibraz edeceği banka hesabına iade edilir.
4.2 Rezervasyon iptalinde mücbir sebepler; doğal afetler ,terör, kalkışma hareketi ve belgelenebilen ölüm (1.ve 2. derecede yakınlar), kaza ve hastalık(tam teşekküllü hastane raporu)gibi durumlarda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi misafire No Show uygulamaz
4.4 Kredi kartı ile yapılan ödemelerde işlem ücreti ve komisyon kesildikten sonra kalan tutar iade edilecektir.

4.5 Banka hesap ekstralarının Başkanlığımıza ulaşma süresine bağlı olarak 30 gün içinde iadeler yapılır.


5.KONAKLAMA ŞEKLİ

5.1. Giriş sırasında Müşterinin yaşı ve kimliği ve Kamu görevlisi olup olmadığı kontrol edilecektir. Müşterinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Müşteri karşılayacaktır.
5.2. Müşteri, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisine vardığı saat kaç olursa olsun, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisine giriş günü en erken saat 14.00 itibari ile odaya yerleşeceğini ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisinden çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 11.00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul edecektir.
5.3. Rezervasyon kayıt esnasında konaklama ücretinin tamamı alınacaktır.
5.4. Evcil hayvanlar Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi tarafından kabul edilmeyecektir.
5.5. Müşterinin Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisine yerleştikten sonra konaklama taahhütlerini yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.

6. TARAFLARIN SORUMLULUĞU

6.1. Müşteriye kalitesiz hizmet sunulduğu durumda müşteri, şikâyetini yazılı şekilde konakladığı esnada Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesis sorumlusuna bildirecektir. Aksi takdirde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi tarafından sunulan hizmet kusursuz ve zamanında sunulmuş sayılacaktır.
6.2. Müşterinin, sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi durumunda Müşteri, yapmış olduğu ihlal sonucu Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisinin uğradığı her türlü zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.
6.3. Müşteri, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi düzenini bozacak hal ve tavırlarda bulunması halinde, misafirin ücret iadesi yapılmadan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisini terk etmesini isteme hakkına sahiptir.
6.4. Tesiste konaklayan müşterilerimizin dışarıdan gelen ziyaretçileri yönetim kurulunun almış aldığı karara istinaden tesise alınmayacaktır. Konaklayan misafirin onayı olması halinde gelen ziyaretçi için günü birlik kullanım koşulları ücretli olarak uygulanır.

7. DİĞER HÜKÜMLER

7.1. Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekât, sel, yangın vs. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Tesisi, hizmet vermeye devam etmeyebilir. Bu durumda rezervasyonu olup ödeme yapmış olan misafirlere ödemeleri iade edilir.
7.2. İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözülmesi gerektiğinde yetkili mahkeme Bolu Merkez mahkemeleridir.